Tarihçe

Bursa İTÜDER; üyelerine sosyal, kültürel, bilimsel, mesleki ve sportif hayatlarında ve sanat çalışmalarında yardımcı olmak, mezunları arasında ilişkileri geliştirmek, Üniversite ve öğrencileri ile ilişkileri arttırmak, İTÜ birimlerinin yapılanma, onarım ve donatımları için mezunlarının ilgi, yardım ve desteğini sağlamak, yerel yönetimlere ve valiliğe bağlı kurumlara kent yaşamını kolaylaştırıcı projeler ve öneriler sunmak gibi amaçları gerçekleştirmek üzere 20 Nisan 1998 tarihinde hayata geçmiştir.

Derneğimiz, İnşat Mühendisleri Berat Tunakan, Hasan Tuğcu, Fettah Bilaloğlu, Cahit Yardımcı, Servet Büyükpoyraz, Doğan Tuğcu, Mimarlar Ayla Bayrak, İbrahim Yılmaz, Ali Tuğcu, Harita ve Kadastro Mühendisleri Gürkan Kanbir, Gürkan Öz, Hüseyin Sezer’in bir araya gelmesiyle kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne kadar, Bursa ve İTÜ adına pek çok projenin içinde yer alan Bursa İTÜDER, çalışmalarını artan bir kararlılık ve performansla sürdürmektedir.

Çalışmalarını üniversitemiz ve mezunlarımızın destekleriyle yürüten derneğimiz, her geçen gün artan bir güçle kuruluş amaçlarını gerçekleştirmek adına azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Bursa ve İTÜ adına pek çok projenin içinde yer alan Bursa İTÜDER, çalışmalarını artan bir kararlılıkla sürdürmektedir. İletişim