İTÜDER BURSA’dan Başkan Altepe’ye Ziyaret

İTÜDER’DEN BURSA’YA ‘İTÜ EVİ’

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği (İTÜDER) Bursa Şubesi’nin geçtiğimiz günlerde göreve gelen yeni yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi makamında ziyaret etti.

İTÜDER Bursa Şubesi Başkanı Hasan Tuğcu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Altepe’ye derneğin yapısı ve önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Bursa’ya hizmetleri ve kendilerine gösterdiği yakın ilgi için Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden, İTÜDER Bursa Şubesi Başkanı Tuğcu; “Cumhurbaşkanları, Başbakanlar çıkaran İTÜ, 2023’te 25O. kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Bursa’da, İTÜ gibi ülkemizin seçkin bir üniversitesinden mezun, teknik bilgi ve tecrübesi yüksek yüzlerce üyemiz var. Kentin geleceğini ilgilendiren her önemli projede sizlere destek vermeye, yardımcı olmaya hazırız” şeklinde konuştu.

İTÜDER Bursa Şubesi’nin İTÜ Rektörünün başkanlığındaki Mezunlar Konseyinin üyesi olduğunu da belirten Başkan Tuğcu, “Çeşitli illlerde İTÜ Evi var. Bursa’da da kurulması sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Altepe’den İTÜDER’e işbirliği daveti

İTÜDER’in çok saygın ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Başkan Recep Altepe, ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek Hasan Tuğcu ve ekibine hayırlı olsun dileklerini iletti. “İTÜ ülkemizin hatta dünyanın en önemli üniversitelerinden biri. Bizim için de sizlerin varlığı ve desteği çok önemli” şeklinde konuşan Başkan Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’ya değer katacak büyük proje ve yatırımlarımız var. Tamamen Türk mühendislerin yürüttüğü yerli vagon projemiz ‘İpekböceği’, buna bir örnekler. Şeffaf ve paylaşımcı bir yönetim anlayışı benimsedik. İTÜ mezunlarıyla da teknik konularda işbirliği yapmak isteriz. Bundan onraki projelerde beraber çalışıp, katkılarınızı almayı arzu ederiz. İTÜ Evi kurulması ve üreteceğiniz projeleri hayata geçirme konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak yanınızdayız”