İTÜ Mezunları İftarda Buluştu

İTÜDER BAŞKANI HASAN TUĞCU; “İTÜ, TÜRKİYE’NİN ÇAĞDAŞ VE MÜREFFEH GELECEĞİNİN GÜVENCESİDİR”

İTÜDER’İN ÖNCELİKLİ GÜNDEMİ BURSA’YA İTÜ EVİ KURULMASI

İTÜDER Başkanı Hasan Tuğcu, Türkiye’nin dünya liderliğini hedeflediği 2023’te 250. kuruluş yılını kutlayacak İTÜ’nün bu hedefe ulaştıracak lokomotiflerden biri olduğunu vurgularken, dernek olarak bundan sonra projelerini daha yüksek bir performans ve kararlılıkla ortaya koyacaklarını açıkladı.

Bursa İTÜDER (İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği) tarafından düzenlenen iftar programı, İTÜ mezunlarını Crowne Plaza’da bir araya getirdi. Yüksek teknik öğretimde dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun 100’e yakın mimar ve mühendisi buluşturan gecede derneğin daha aktif bir kimliğe kavuşmasının yanı sıra, İTÜDER olarak yapılacak çalışmalar ele alındı.

“Türkiye’nin dört bir yanında İTÜ’lü mühendislerin, mimarların imzası var”

Programda konuşan Bursa İTÜDER Başkanı Hasan Tuğcu, “239 yıllık parlak geçmişinde ülkemizin imarına ve yönetimine damgasını vuran İTÜ, önemli devlet adamları ve mesleğinde büyük başarılara imza atmış isimler yetiştirmenin haklı gururunu taşımaktadır. Türkiye’nin dört bir yanındaki yollarında, köprülerinde, barajlarında, fabrikalarında, enerji santrallarında İTÜ’lü mühendislerin, mimarların imzası var” dedi.

“Asırlardır Çağdaş sloganıyla geleneksel eğitim-öğretim kalitesini koruyan İTÜ, Türkiye’nin çağdaş ve müreffeh geleceğinin güvencesidir” şeklinde konuşan Hasan Tuğcu, Türkiye’nin her alanda dünya liderliğini hedeflediği 2023 yılında 250. yılını kutlayacak İTÜ’nün bu hedeflere ulaştıracak lokomotiflerden biri olduğunu vurguladı.

Güçbirliği için Çalışma Komiteleri oluşturuldu

İTÜ’nün fazlasıyla hak ettiği liderlik konumunu devam ettirmesi için Bursa İTÜDER yönetimi olarak aldığımız sorumluluğun bilincinde olduklarını ifade eden Başkan Tuğcu, “1998 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar misyonunun gereği olan çalışmaları titizlikle takip eden derneğimiz, bundan sonraki projelerini daha yüksek bir performans ve kararlılıkla devam ettirecektir” açıklamasını yaptı.

Planlanan çalışmalara ilişkin bilgiler veren Tuğcu, İTÜDER camiasını harekete geçirebilmek ve güçbirliği oluşturmak için 5 ana başlıkta çalışma komiteleri oluşturduklarını belirterek, üyeleri aktif görev almaya davet etti. Başkan Hasan Tuğcu, “Yönetim olarak, İTÜ’lü mezunlarının ve dostlarımızın buluşabileceği sosyal tesis projesi en önem verdiğimiz konu” diyerek planlanan İTÜ Evi için görüş ve tavsiyeleri de aldı.

Hasan Tuğcu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen İTÜ mezunlarından; Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem, U.Ü. Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, işadamları Kemal Türkün ve Mesut Öztimur, yapılacak çalışmalara ilişkin düşüncelerini ve desteklerini bildirdiler.