İTÜDER BURSA Yönetiminden Gürsu’ya İnceleme Gezisi

Bursa İTÜDER Başkanı Hasan Tuğcu ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Orhan Özcü’nün ev sahipliği yaptığı gezide Gürsü Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Belediye olarak özellikle BEBKA’dan aldıkları proje destekleri ile güneş enerjisinden elektrik üretimi ve yazılım otomasyonu gibi konularda ilçe belediyesi olarak dikkat çekici başarılara imza attıklarını ifade eden Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Dışkaya’da yapımı tamamlanan 1. Etap toplu konut projesi ve paraşüt pisti gibi yatırımlar hakkında da İTÜDER yönetimine detaylı bilgiler verdi.

TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 1.936 konuttan oluşan projeyi yerinde inceleyen heyete, talep toplama yöntemi ile başlanan 2 bin’e yakın konuta 12 bin civarında başvuru olduğunu aktaran Başkan Özcü, altyapı çalışmaları tamamlanan projede bürokratik işlemlerin tamamlanmasının ardından yılsonuna kadar konutların hak sahiplerine teslim edilmiş olacağını açıkladı.

Önümüzdeki dönem de belediye başkanlığı görevine devam ederse projenin ikinci etabının startını da vereceğini sözlerine ekleyen Başkan Özcü, “2. Etap inşaatında farklı bir yöntem izleyeceğiz. Konut alanı olarak belirlenen 150 dönümlük yeri TOKİ’den alarak müteahhitlere vermeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren ve Bursa İTÜDER heyetine Dışkaya’daki sosyal tesislerde akşam yemeği de ikram eden Orhan Özcü, İTÜDER Başkanı Hasan Tuğcu ve yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerilerini de dinledi.